воскресенье, 3 февраля 2019 г.

Готуємось до ЗНО без стресу

Як краще підготуватися до іспитів
1.     Приберіть усе зайве і те, що відволікає вашу увагу від безпосередньої мети – підготовки до іспиту. Заховайте від себе книжки, диски, телепрограму, відключіть телефон. Суворо скажіть собі: з 9.00 до 12.00 я повинен вивчити стільки-то.
2.     Почніть учити з важких, незрозумілих тем, а легкі залишайте під кінець. Якщо складну тему відкладати на потім, вона висітиме, як дамоклів меч, не даючи вам спокою. В результаті якість запам’ятовування тем, які даються складно, різко знижується, якщо не зводиться до нуля. Виникає це тому, що ви намагаєтесь відкласти нерадісний момент.
3.     Справжня мета навчання – не повторення, а використання. Не тримайте знання в собі, як у сейфі. Поділіться ними з дзеркалом, улюбленим собакою, батьками чи друзями. Можете час від часу робити репетицію іспиту: зробіть невелику картки з номерами білетів, витягайте їх і відповідайте. Відповідайте вдумливо і серйозно, бо добра репетиція – запорука успішної вистави.
4.     Запам’ятовувати  матеріал треба осмислено, а не механічно. Не  зубріть – це довго і дає ускладнення: варто перехвилюватися, забути хоч одне слово, як текст, вивчений таким способом, зітреться. Краще запам’ятовується двічі прочитаний та переказаний текст, ніж п’ять разів прочитаний без переказу. Встановіть логічну послідовність. Розбийте матеріал на смислові частини та знайдіть у кожній ключову фразу.
5.     Чергуйте розумову діяльність із фізичною. Не доводьте себе до повного знесилення й виснаження пізнанням науки. Не забувайте, що відпочинок теж необхідний. Не заборонена корисна праця на благо сім’ї: помийте підлогу, сходіть до магазину.
6.     Почніть учити матеріал зранку, поки голова «свіжа».  Займатися в останню ніч чи добре виспатися – справа індивідуальна. Але, як відомо, перед смертю не надихаєшся, а у людини, яка виспалась, голова працює краще, ніж у того, хто не виспався.


На іспиті
1.     Ніхто не має сумніву, що ви добре знаєте всі напрями сучасної моди,але більшість викладачів – люди консервативні. Тому всі ультрасучасні речі та екстравагантне вбрання краще зберегти для інших випадків, а для іспиту вибрати щось відповідно до ситуації. Бажано, щоб у вашому одязі переважали теплі відтінки: рожеві, оранжеві, жовті, жовто-зелені. Це налаштовує на доброзичливе ставлення.
2.     Викладач зовсім не бажає вашої крові. Намагайтеся навіяти собі те, що викладачі зовсім не хочуть нікого «загрузити». Більшість із них у шкільні та студентські роки теж хвилювався, складаючи іспити. І в них трусилися руки, коли вони тягли білет, калатало серце і перехоплювало подих при відповіді.
3.     Від усмішки стане всім світліше! Тому посміхайтеся щиро і від усієї душі, і тоді перший контакт з викладачем буде добрим. Відповідаючи, намагайтесь дивитися на викладача не з-під лоба, а відкрито.

4.     Якщо вам ставлять запитання, це не значить, що вас хочуть «загрузити». Як правило, ці запитання уточню вальні, і в них уже є відповідь, або її частина. Тому геть сумніви і хвилювання. Зробіть глибокий повільний вдих і видих. Не поспішайте видавати перше, що прийде на думку. Про вас не подумають поганого, якщо ви скажете: «Дайте мені трохи подумати, будь ласка!». Ви встигнете заспокоїтися, і відповідь з’явиться сама по собі.

Комментариев нет:

Отправить комментарий